Kaliteli polikarbon levhaları nasıl ayırt ederiz?

polikarbon

Laboratuvarınız var ise ilk yapmanız gereken aldığınız ürünün U.V. kalitesini test etmek ve üzerinde kaç mikron uygulandığını ölçmek ile işe başlayabilirsiniz! Yok mu ? O zaman 3-5 ay bekleyin bakalım ışık geçirgenliği azalıyor , sararmalar ve kırılmalar gözle görülür hale geliyor mu? Ah evet ; bütün bunları yapabilmeniz için polikarbonat levhaları satın almış olmanız , başka bir deyişle iş işten geçmiş olmalı.

Gerçekten bu kadar zor mu? Verdiğim paranın karşılığını alıp almadığımı bilebilmek !

Öncelikle ihtiyacınızın hangi ürün olduğunu belirleyebilemelisiniz. Bunu yapamıyorsanız bir profesyonel e danışmak doğru olacaktır.
Al sana yeni bir soru , hangi profesyonel? Polikarbon levha satan ve üreten birçok firma var. Seçtiğiniz firma teknik personeline ihtiyacınız olan ürünü nerede kullanmak istediğinizi söylediğiniz takdirde uygun olan ürünü belirlemenize yardımcı olacaktır.
Tavuk kümesi yapacaksanız bu yazının devamını okumanıza gerek yok ! En uygun fiyatı veren yerden ürünü alabilirsiniz. Eğer şeffaf polikarbon levhaları kullanacağınız yer sizin için bundan kıymetli bir ortam ise size önerilerim ;

polikarbon

Satıcının tavsiye edeceği ürünün sertifikalarını istemeniz yapabileceğiniz en basit yöntemlerin başında gelecektir. Fakat sertifika ile aldığınız polikarbonat levhanın aynı ürünler oldugunu kontrol etmelisiniz. Ayrıca satış yapan firmanın yetki belgesini isteyebilirsiniz.
Polikarbonat ürünlerin fiyatını belirleyen ilk etken ağırlıktır. Daha sonra U.V. ( ultraviyole ) koruyucusunun kalitesi ve kalınlığıdır.Bunları kontrol etmek kolay değildir. Ciddi üreticelerin D.O.P. tabloları vardır. Decloration Of Performance. Ürünlerinin tüm normlarını , ağırlıklarını
ve kalitesini gösteren açıklama ve çizelgelerden oluşur. Bu tablolardan satın alacağınız ürünün ağırlığı , ebadı , ısı iletim katsayısı ,ışık geçirgenliği vb. birçok bilgiyi edinebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünü doğru kullanmak ta çok önemlidir. Bu konuda da tedarikçi firmanın yardımını alabilmek önemlidir.İşte tam da bu nokta da 4D Yapı Elemanları farkını 20 yılı aşkın tecrübeli mimar ve mühendis kadrosuyla ortaya koyuyor. Satın aldığınız ürün ne kadar
kaliteli olursa olsun doğru kullanılmadığı takdirde hiçbir işe yaramayacaktır.