Kilitli sistem polikarbonlar!

kilitli sistem polikarbon

Polikarbon: inşaat, sağlık, güvenlik, gıda ve su sporları alanın da en yaygın en çok kullanılan ürün olduğunu görmek mümkündür. Baktığımız da otoparklar, otobüs durakları, reklam panoları, kış bahçeleri, verandalar, çatı ışıkları, giriş saçakları, cephe uygulamaları, spor salonları, bebek biberonları, sabit ya da açılır havuz örtü sistemleri, yaya kullanımında üst geçitler, binalar arası geçitler gibi çokça fazla kullanım alanı olduğunu görmek mümkün. Kilitli sistem polikarbon, kolay ve basit uygulandığı için levhaları birbirine kenetlerken kilitli sistem yardımıyla kolayla bağlanılabilir. Çok fonksiyonlu, kolay ve basit olan bu yöntemin maliyetini de düşününce insanların tercih sebebi haline gelmiştir.

Modern ve estetik oluşu ile adeta tercih sebebi olmuştur. Alev yaymama özelliği ile uluslar arası yangın standartlarına da uygun olduğunu görmekteyiz. Kilitli sistem polikarbon kolaylıkla bağlana bilmesinden ve kullanım olarak soğuk ve sıcak ısı da büklümlenme özelliği ile kullanılmaya devam edilmektedir. Uzun ömürlü oluşu ilgimizi iki kat fazla çekmeyi başarmaktadır. Camdan çok daha hafif ve kullanışlıdır. Farklı kalınlık ve çok hücrelere seçeneklere sahiptir. Polikarbon standartlarına baktığımız da levha ölçüleri 210 x 600 cm’dir. Bu günler de özellikle inşaat sektörün de rövanştadır.

Çatı ışıkları olan projeler de genelde opal ve şeffaf olarak kullanılmaktadır. Tabi sadece bu renkler ile sınırlı kalmayarak zengin renk seçenekleri ile turkuaz, bronz, mavi, beyaz, kırmızı, yeşil gibi diğer renkleri de estetik durması için kullanıldığını görmekteyiz. Standart uzunluklarının yanın da elbette farklı boylar da talep ederseniz uzatılabilmektedirler. Kilitli sistem polikarbon olarak birbirine kenetleyen sistem de yalnızca bu olmamaktadır. Panelleri birbirine bağlayan; alüminyum, pc, kilit ve aksesuarlar diyebiliriz. Işık geçirgenliği, dayanıklılığı, UV koruyucu tabakası, panellerin mekanik özelliğini değiştirmeden korumasını ve sürdürmesini sağladığını görmekteyiz. Üstün özellikler olarak söylecek olursak; hızlı ve basit, kolay montajlanabilmesi, termal yalıtım özelliğinin mükemmel olması, ateşe ve alevlere çokça dayanıklı olması, hafif ve uygun olması, kullandığınız yerlere ürünlere tam ve uygun aksesuar olması ve elbette estetik olması başlıca tercih sebepleri ve de özellikleri denilebilir.